7 رایحه عطرهای محبوب مخصوص روزهای پایانی تابستانی

  1. خانه
  2. »
  3. مقالات مفید
  4. »
  5. 7 رایحه عطرهای محبوب مخصوص روزهای پایانی تابستانی
7 رایحه عطرهای محبوب مخصوص روزهای پایانی تابستانی

فهرست مطالب

در روزهای گرم تابستانی، نیاز به عطرهایی که ماندگاری بالا و در عین حال رایحه خوش و خنک داشته باشند بیش از پیش حس می‌شود. اما عطرهای محبوب تابستانی کدام است؟ که در عین داشتن رایحه‌ای دلپذیر، نشاط و شادابی را برای ما بهمراه آورد. با نزدیک شدن به روزهای پایانی تابستانی و گذر از روزهای گرم و داغ، نیاز ما به عطرهایی با رایحه مرکبات و تناژ گرم حس می‌شود.

به طور کلی، عطرها از مواد اولیه گوناگونی تشکیل شده‌اند که هرکدام تاثیر خاصی بر خواص و ویژگی‌های عطر دارد. در درجه اول، عطر ها حاوی ترکیباتی هستند که باعث ایجاد رایحه‌های مختلف در این محصولات می‌شوند؛ این مواد عموما به عنوان “نت‌ها” شناخته می شوند که به سه دسته اصلی تقسیم بندی می شوند:

نت‌های بالا (Top Notes)

این نت‌ها رایحه‌ای اولیه و خیلی کمی از عطر ایجاد می‌کنند. این مواد معمولاً بسیار خنک و تازه هستند و ماندگاری بالایی ندارند. برخی از نمونه‌های معروف از نت‌های بالا شامل مرکبات مانند لیمو، پرتقال، نارنج و همچنین نعناع است.

نت‌های میانی (Middle Notes)

نت‌های میانی به اصطلاح “قلب عطر” هستند و پس از تبخیر نت‌های بالا ظاهر شده و رایحه‌های میانی عطر را تشکیل می‌دهند؛ این مواد معمولاً به عطر اعتدال و پایداری می‌بخشند و معمولا تا چندین ساعت ماندگاری دارند. نمونه‌هایی از نت‌های میانی شامل رایحه‌های گلی مثل گل رز، یاسمن، لیلیوم و نارگیل می‌شود.

نت‌های پایه (Base Notes)

آخرین نت، نت‌های پایه هستند که همانطور که از نامشان پیداست، بیس و پایه کلی عطر را تشکیل می‌دهند و به طور کلی بسیار پایدارتر هستند. آن‌ها عمدتا از ترکیبات چوبی، رزینی و ترکیبات غیرگیاهی تشکیل شده‌اند. نمونه‌هایی از نت‌های پایه شامل وتیور، سدر، پچولی، وانیل و مشک است.

علاوه بر این مواد، مواد افزودنی مختلفی که شامل مواد اولیه آرایشی بهداشتی می‌شود، نیز به عطرها اضافه می‌شوند تا خواص مشخصی را در عطر ایجاد کنند:

مواد حل کننده (Solvents)

ماده حل کننده در ترکیب با سایر مواد مثل نت‌ها و رایحه‌ها به تنظیم غلظت، پخش و ماندگاری عطر کمک می‌کند. انتخاب مواد حل کننده مناسب بر اساس خصوصیات دیگر مواد موجود در عطر و همچنین محصول نهایی مورد نظر صورت می‌گیرد.

این مواد در عطرها نقش مهمی ایفا می‌کنند و باعث می شوند عطرها و رایحه‌های آن‌ها به طور متناسب و یکنواخت پخش شوند؛ دو ماده حل کننده رایج در عطرها عبارتند از:

الکل

 الکل اتیلیک یا اتانول به عنوان یک ماده حل کننده شایع در عطرها به کار می‌رود. الکل علاوه بر کمک به توزیع بهتر رایحه‌ها، باعث تاخیر در تبخیر سریع نت‌های بالای عطر می‌شود و ماندگاری بیشتر آنها در مدت طولانی‌تر را تضمین می‌کند.

آب

آب نیز به عنوان ماده حل کننده در برخی از عطرها استفاده می‌شود، اما به دلیل تبخیر سریع‌تر نسبت به الکل، معمولاً در ترکیب با الکل استفاده می‌شود. آب می‌تواند به حفظ تعادل غلظت و پخش رایحه‌ها کمک کند.

فیکساتورها  (Fixatives)

 این مواد باعث افزایش ماندگاری عطر می‌شوند. مشک، آمبر، و بنزوئین مثال‌هایی از فیکساتورها هستند.

این مواد در عطرها نقش مهمی ایفا می‌کنند و به ماندگاری و پایداری رایحه‌ها کمک می‌کنند و به طور عمده از ترکیبات طبیعی یا مصنوعی تشکیل شده‌اند . از فیکساتور های مورد استفاده در عطر‌ها می‌توان به مشک، وتیور،آمبر، اوکموس اشاره کرد.

این فیکساتورها به تنهایی یا با ترکیب با سایر نت‌ها به عطرها افزوده می‌شوند تا رایحه‌ها پایدارتر باقی بمانند و تجربه عطری ماندگار و لذت‌بخش را برای افراد فراهم کنند.

مواد رقیق‌کننده (Diluents)

 این مواد باعث پخش و انتشار بیشتر عطر می‌شوند و به تنظیم غلظت آن کمک می‌کنند. الکل اتیلیک، آب و گلیسیرین از جمله مواد رقیق‌کننده مورد استفاده در عطرها هستند.

مواد آنتی اکسیداسیون (Antioxidants) :

مواد آنتی اکسیدان به حفظ تازگی و پایداری رایحه‌های عطر کمک می‌کنند؛ این مواد باعث می‌شود تا از اکسیداسیون و تغییر رنگ جلوگیری شود.

رایحه‌های مصنوعی

 این رایحه‌ها به وسیله فرآیندهای شیمیایی ساخته می‌شوند و به انواع نت‌ها اضافه می‌شوند که می‌توانند شباهت‌های بسیاری به رایحه های طبیعی داشته باشند.

مواد تثبیت‌کننده (Stabilizers)  

این مواد به حفظ ترکیب و پایداری عطر کمک می‌کنند تا با گذر زمان تغییری در کیفیت و ماندگاری آن‌ها ایجاد نشود.همه این مواد با ترکیب‌های مختلف و متناسب با فلسفه و اهداف هر برند و محصول خاص، عطری منحصربه‌فرد و با رایحه‌ای خاص را ایجاد می‌کنند.

کدام عطرها برای تابستان مناسب هستند؟

تجربه یک عطر تابستانی مناسب و با کیفیت، می‌تواند مانند یک سفر جذاب به دنیایی از رایحه‌های تازه، خنک و میوه‌ای باشد. عطرهای محبوب تابستانی با تنوع نت‌های مرکباتی، میوه‌ای و گلی، به مصرف کنندگان این امکان را می‌دهند تا در هر لحظه حس تازگی و شادابی را تجربه کنند.

در ادامه، 7 رایحه محبوب در عطرهای تابستانی را معرفی می‌کنیم:

رایحه مرکباتی (Citrus)

رایحه مرکباتی- عطرهای محبوب روزهای پایانی تابستان

پرطرفدارترین و مناسب‌ترین انتخاب برای عطرها  مخصوصا برای روزهای پایانی تابستان است. این رایحه باعث ایجاد احساس تازگی و شادابی می‌شود و با فضای گرمایی تابستان هماهنگی دارد؛ رایحه‌های لیمو، نارنج، پرتقال و گریپ‌فروت جز این دسته از رایحه‌ها هستند.

رایحه میوه‌ای (Fruity)

عطرهای محبوب تابستانی-میوه ای

رایحه میوه‌ای نیز یکی دیگر از پرطرفدارترین و مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای عطرهای تابستانی است. این رایحه باعث ایجاد حس شیرینی، تازگی و خوشمزگی می‌شود و به خوبی با فضای گرم تابستان هماهنگی دارد. توت‌ فرنگی، توت سیاه، هلو، آناناس و خرما به عطرهای تابستانی شیرینی و ترشی خاصی می‌بخشند.

رایحه گلی (Floral)

عطرهای گلی- عطرهای محبوب تابستانی

 رایحه میوه‌ای نیز از جمله رایحه‌های محبوب و مناسب برای عطرهای تابستانی است. این رایحه‌ها باعث ایجاد حس شیرینی، تازگی و خوشایندی می‌شوند و به خوبی با فضای گرم تابستان همخوانی دارند. گل‌هایی مانند یاسمن، گل رز، زنبق و گل لیمو مثالی از رایحه‌های گلی مناسب برای عطرهای تابستانی هستند.

رایحه دریایی (Aquatic)

7 رایحه عطرهای محبوب مخصوص روزهای پایانی تابستانی

رایحه دریایی که انرژی دریا و ساحل را با خود به همراه دارد یکی از رایحه‌های مناسب و پرطرفدار برای عطرهای تابستانی است. این رایحه باعث ایجاد حس تازگی و خنکی می‌شود که با فصل تابستان همخوانی دارد.

رایحه نعناع  (Mint)

رایحه نعناع، اسطوخودوس و آویشن چند نمونه از رایحه‌های مناسب و منحصر به فرد برای فصل تابستان هستند. این رایحه‌ها به عطرهای تابستانی احساس خنکی و تازگی می‌بخشند و به عنوان یک نت مناسب،  به طور ویژه در فصل تابستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رایحه چوبی (Woody)

 رایحه چوبی در عطرهای تابستانی می‌تواند به عنوان یک نت پایه یا ترکیبی با دیگر رایحه‌ها مورد استفاده قرار گیرد. رایحه چوبی مانند سدر و وتیور به عطرهای تابستانی عمق و ابعاد دیگری می‌دهند؛ این رایحه‌ها ترکیبی از گرما و تازگی را ایجاد می‌کنند.

رایحه گلابی (Pear)

رایحه گلابی یکی از نت‌های مناسب و محبوب برای عطرهای تابستانی است. این رایحه باعث ایجاد حس شیرینی، تازگی و لطافت می‌شود و به خوبی با فضای گرم تابستان تناسب دارد.

هر یک از این رایحه‌ها با ایجاد ترکیب‌های مختلف، به عطرهای تابستانی، عطر و بوی منحصربه‌فرد می‌بخشند. عطرهای تابستانی با رایحه‌های خنک، تازه و شادابی که به طور عمده از مرکبات، میوه‌ها و گل‌های خنک تشکیل شده‌اند، به عنوان همراهان ایده‌آل برای فصل گرمای تابستان محسوب می‌شوند.

 این عطرها نه تنها به افراد احساس تازگی و شادابی می‌بخشند، بلکه با ایجاد ارتباطی خاص با اطراف و ایجاد یک تجربه عالی و ماندگار، به زندگی‌ رنگ و بویی خوشایند و دلپذیر می دهدند.

با توجه به تنوع رایحه‌های موجود در عطرهای تابستانی، هر کس می‌تواند بر اساس سلیقه‌ی خود و متناسب با فعالیت‌ها و محیط‌های مختلف، عطری را انتخاب کند که با شخصیت و علایق او هماهنگی داشته باشد؛ از رایحه‌های مرکباتی و میوه‌ای گرفته تا گلی و دریایی، که هرکدام مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند.

خرید انواع اسانس آرایشی بهداشتی و اسانس عطرها

حال که با 7 نوع رایحه عطر مخصوص تابستان آشنا شدید،در صورتیکه تولیدکننده عطر و لوازم آرایشی بهداشتی هستید و نیازمند مواد اولیه آرایشی بهداشتی و اسانس آرایشی هستید برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم:

بازرگانی سپلو، وارد کننده انواع اسانس آرایشی بهداشتی با بهترین کیفیت، به تولیدکنندگان آرایشی بهداشتی، مواد اولیه آرایشی بهداشتی و اسانس‌ها را با قیمت مناسب ارائه می‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Telegram
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email
پرفروش‌ترین محصولات
کاربردی و مفید
از آخرین اخبار مطلع شوید...
ارسال اخبار بصورت هفتگی

اخبار مربوط به جدیدترین محصولات ، اخبار صنعت و مقالات جذاب و خواندنی